Wiedza bez sumienia jest ruiną duszy.

św. Jan Bosko
 
Zabawa andrzejkowa w bursie.
04.03.2008 r.

    Dnia 29.01.2008 r. odbyła się w naszej bursie zabawa karnawałowa z racji kończącego sie karnawału.  Na zaproszenie młodzieżowej rady bursy wysłane odpowiedziały dwa internaty z ul. Jagielońskiej i ul. Romera.

    Zabawa rozpoczeła się o godz. 18.30.  Tego właśnie dnia zasiadł za konsolą stołu mikserskiego Pan Łukasz Licak opiekun grupy muzycznej z naszej bursy i Kamil Wiatr przedstawiciel młodzieżowej rady bursy. Cała zabawa miała miejsce na auli szkoły salezjańskiej.

    Po rozpoczęciu zabawy zaprezentowała grupa teatralna skecz o królu i chłopie, kabaretu Ani Mru-Mru. Przy wsparciu opiekuna grupy Pani Jolanty Ziółkowskiej. W postać króla wcielił się Mateusz Niżniowski a chłopa zagrał Miron Niemiec. PO owocjach jakie otrzymali aktorzy można wnioskować, że zebranym się podobała przedstawiona scenka kabaretowa. Po krótkiej przerwie zabawa mogła być dalej kontynułowana. Przez ten cały czas byli obecni wychowawcy i Dyrektor Bursy ks. Mariusz Słomińskie.

    Po zakończeniu zabawy karnawałowej była krótka modlitwa połonczona z kolejnym dniam nowenny do uroczystości św. Jana Bosko.  
Półkolonie zimowe
22.01.2008 r.
                      Półkolonie zimowe     Jak co roku Salezjanie na ul. Ku Słońcu 124, organizują Półkolonie zimowe dla dzieci: Półkolonie odbędą się w jednym terminie w dniach:                           11...


VIII TURNIEJ BURS I INTERNATÓW SZCZECIŃSKICH O PUCHAR ŚW. JANA BOSKO
19.01.2008 r.

 W środę 16 stycznia b.r. odbył się Turniej Burss i Internatów z terenu miasta Szczecina u piłce halowej mężczyzn. Organizatoren turnieju bya nasza Bursa a zwycięzca otrzymał z rąk dyrektora Bursy ks. Mariusza Słomińskiego "Puchar Św. Jana Bosko". Turniej pomiędzy bursami i internetami naszego miasta rozgrywany jest corocznie i była to już ósma edycja. Życzymy sobie więcej inicjatyw tego typu, gdyż jak wiadomo wychowanie przez sport buduje w młodym człowieku dyscyplinę, tężyznę fizyczną, umiejętność współdziałania w zespole oraz chęć zdrowej zywalizacji według zasad fair play.
Wigilia w bursie salezjańskiej
28.12.2007 r.
Wigilia w bursie salezjańskiej. Czwartek 20.12.2007r. był wyjątkowym momentem dla wszystkich mieszkańców bursy. Tego dnia wszyscy mieszkańcy bursy wraz z wychowawcami przyszli na kolację wigilijną. Podczas kolacji wigilijnej...


Pieszo przez świat
14.12.2007 r.

 W dniu 6 grudnia 2007 roku w godzinach wieczornych tj. po kolacji i modlitwach wieczornych przybył do naszej bursy Pan Mariusz Kurc. Przybycie Pana Mariusza było niespodzianką dla wszystkich wychowanków.

Podzielił się ze wszystkimi zebranymi na auli Szkół Salezjańskich swoimi przeżyciami i doświadczeniami z wypraw. Dowiedzieliśmy się, że jego podróże są bardzo nietypowe. Poruszał się po tych krajach, które chce odiedzić na piechotę lub czekając na okazję. Aczkolwiek czasami musiał skorzystać ze środków komunikacji publicznej.
Zabawa Andrzejkowa
06.12.2007 r.
W ostatnią środę miesiąca tj. 28 listopada w naszej Bursie Salezjańskiej odbyła się zabawa Andrzejkowa. Zostały zaproszone do udziału w niej inne internaty szczecińskie. Odpowiedziały na zaproszenie dwa internaty z ul. Romera i ul. Sowińskiego....


[1]      «      36   |   37   |   38   |   39   |   40   |   41   |   42      »      [44]

Bursa Towarzystwa Salezjańskiego
ul. Ku Słońcu 124, 71-080 Szczecin 26 tel. 48-35-123, fax 485-48-84

mail: sekretariat@bursa-ts.szczecin.pl

 
 
Menu główne
Start
Wychowawcy
Sekretariat
Nabór
Wychowankowie
Statut
Regulaminy
Aktualności
Linki
Facebook
.
Kalendarium
Dni wyjazdowe
Wydarzenia ważne
Rady i ZWB
.
Samorząd
O samorządzie
Regulamin
.
Koła zainteresowań
Formacja
Sport
Turystyka
Kultura
.
Pedagog
Pedagog
Dla Wychowanków
Dla Rodziców
.
Archiwum
O Archiwum
.
KONSULTACJE
Matematyka
.
 Bursa Towarzystwa Salezjańskiego 2007