Eucharystia: najskuteczniejszy pokarm powołania.

św. Jan Bosko
 
Wigilia w bursie salezjańskiej
28.12.2007 r.

 Wigilia w bursie salezjańskiej.

Czwartek 20.12.2007r. był wyjątkowym momentem dla wszystkich mieszkańców bursy. Tego dnia wszyscy mieszkańcy bursy wraz z wychowawcami przyszli na kolację wigilijną.

Podczas kolacji wigilijnej udział wzieli zaproszenia goście z internatu przy ul. Romera, policjańci z komisariatu pogodno, przedstawiciele rodziców wychowanków.

Wieczerzę wigilijną poprzedziła Msza św. w kaplicy szkolnej. Eucharystii przewodniczył dyrektor bursy ks. Mariusz Słomiński. Po zakończeniu Eucharystii wszyscy udali się do jadalni bursowej, w której była przygotowana wieczeża wigilijna. Było to sposobnością dla wszystkich zebranych, aby złożyć sobie życzenia łamiąc się opłatkiem.

Po złożeniu sobie życzeń zostały przedstawione jasełka przygotowane przez wychowanków bursy pod kierownictwem wychowawcy Jolanty Ziółkowskiej.

Cała uroczystość przepełniona była życzliwością, ciepłem i wzajemnym zrozumieniem.
Pieszo przez świat
14.12.2007 r.

 W dniu 6 grudnia 2007 roku w godzinach wieczornych tj. po kolacji i modlitwach wieczornych przybył do naszej bursy Pan Mariusz Kurc. Przybycie Pana Mariusza było niespodzianką dla wszystkich wychowanków.

Podzielił się ze wszystkimi zebranymi na auli Szkół Salezjańskich swoimi przeżyciami i doświadczeniami z wypraw. Dowiedzieliśmy się, że jego podróże są bardzo nietypowe. Poruszał się po tych krajach, które chce odiedzić na piechotę lub czekając na okazję. Aczkolwiek czasami musiał skorzystać ze środków komunikacji publicznej.
Zabawa Andrzejkowa
06.12.2007 r.
W ostatnią środę miesiąca tj. 28 listopada w naszej Bursie Salezjańskiej odbyła się zabawa Andrzejkowa. Zostały zaproszone do udziału w niej inne internaty szczecińskie. Odpowiedziały na zaproszenie dwa internaty z ul. Romera i ul. Sowińskiego....


Krew daje życie.
01.12.2007 r.
Krew daje życie. W poniedziałek 26 listopada w Bursie Salezjańskiej przy ul. Ku Słońcu 124 w Szczecinie odbyła się pierwsza akcja Honorowego Krwiodastwa pod tytułem "Krew Daje Życie". Akcja Honorowego Krwiodastwa zorganizowana...


Wycieczka ministrantów Bursy
30.11.2007 r.

 W czwartek 22.11.2007 r. odbyła się wycieczka ministrantów z Bursy Salezjańskiej przy ul. Ku Słońcu 124 w Szczecinie. Wzieło w niej udział 8 ministrantów. W ciągu tego dnia odwiedziliśmy Cedynię z jej zabytkami:

- Kościołem z przełomu XIII i XIV wieku,

- malowniczo położoną zabytkową wieżą stojącą niopodal kościoła,

- Górą Czcibora, która według historyków była prawdopodobnie świadkiem bitwy między wojskami Mieszka I oraz jego brata Czcibora a wojskami saskimi dowodzonymi przez Margrabiego Marchii Wschodniej Hodona 24.04.972 r. w której Polacy odnieśli zwycięstwo.
Cecyliada w Bursie Salezjańskiej w Szczecinie Ku Słońcu 124
23.11.2007 r.
Cecyliada w Bursie Salezjańskiej w Szczecinie Ku Słońcu 124. W dniu 22.11.2007 Kościół wspomina św. Cecylię patronkę muzyki liturgicznej. Tego dnia w Bursie Salezjańskiej przeżywaliśmy Dzień muzyki religijnej. W tym roku...


[1]      «      37   |   38   |   39   |   40   |   41   |   42   |   43      »      [45]

Bursa Towarzystwa Salezjańskiego
ul. Ku Słońcu 124, 71-080 Szczecin 26 tel. 48-35-123, fax 485-48-84

mail: sekretariat@bursa-ts.szczecin.pl

 
 
Menu główne
Start
Wychowawcy
Sekretariat
Nabór
Wychowankowie
Statut
Regulaminy
Aktualności
Linki
Facebook
.
Kalendarium
Dni wyjazdowe
Wydarzenia ważne
Rady i ZWB
.
Samorząd
O samorządzie
Regulamin
.
Koła zainteresowań
Formacja
Sport
Turystyka
Kultura
.
Pedagog
Pedagog
Dla Wychowanków
Dla Rodziców
.
Archiwum
O Archiwum
.
KONSULTACJE
Matematyka
.
 Bursa Towarzystwa Salezjańskiego 2007