Eucharystia: najskuteczniejszy pokarm powołania.

św. Jan Bosko
 
VIII TURNIEJ BURS I INTERNATÓW SZCZECIŃSKICH O PUCHAR ŚW. JANA BOSKO
19.01.2008 r.

 W środę 16 stycznia b.r. odbył się Turniej Burss i Internatów z terenu miasta Szczecina u piłce halowej mężczyzn. Organizatoren turnieju bya nasza Bursa a zwycięzca otrzymał z rąk dyrektora Bursy ks. Mariusza Słomińskiego "Puchar Św. Jana Bosko". Turniej pomiędzy bursami i internetami naszego miasta rozgrywany jest corocznie i była to już ósma edycja. Życzymy sobie więcej inicjatyw tego typu, gdyż jak wiadomo wychowanie przez sport buduje w młodym człowieku dyscyplinę, tężyznę fizyczną, umiejętność współdziałania w zespole oraz chęć zdrowej zywalizacji według zasad fair play.
Wigilia w bursie salezjańskiej
28.12.2007 r.
Wigilia w bursie salezjańskiej. Czwartek 20.12.2007r. był wyjątkowym momentem dla wszystkich mieszkańców bursy. Tego dnia wszyscy mieszkańcy bursy wraz z wychowawcami przyszli na kolację wigilijną. Podczas kolacji wigilijnej...


Pieszo przez świat
14.12.2007 r.

 W dniu 6 grudnia 2007 roku w godzinach wieczornych tj. po kolacji i modlitwach wieczornych przybył do naszej bursy Pan Mariusz Kurc. Przybycie Pana Mariusza było niespodzianką dla wszystkich wychowanków.

Podzielił się ze wszystkimi zebranymi na auli Szkół Salezjańskich swoimi przeżyciami i doświadczeniami z wypraw. Dowiedzieliśmy się, że jego podróże są bardzo nietypowe. Poruszał się po tych krajach, które chce odiedzić na piechotę lub czekając na okazję. Aczkolwiek czasami musiał skorzystać ze środków komunikacji publicznej.
Zabawa Andrzejkowa
06.12.2007 r.
W ostatnią środę miesiąca tj. 28 listopada w naszej Bursie Salezjańskiej odbyła się zabawa Andrzejkowa. Zostały zaproszone do udziału w niej inne internaty szczecińskie. Odpowiedziały na zaproszenie dwa internaty z ul. Romera i ul. Sowińskiego....


Krew daje życie.
01.12.2007 r.
Krew daje życie. W poniedziałek 26 listopada w Bursie Salezjańskiej przy ul. Ku Słońcu 124 w Szczecinie odbyła się pierwsza akcja Honorowego Krwiodastwa pod tytułem "Krew Daje Życie". Akcja Honorowego Krwiodastwa zorganizowana...


Wycieczka ministrantów Bursy
30.11.2007 r.

 W czwartek 22.11.2007 r. odbyła się wycieczka ministrantów z Bursy Salezjańskiej przy ul. Ku Słońcu 124 w Szczecinie. Wzieło w niej udział 8 ministrantów. W ciągu tego dnia odwiedziliśmy Cedynię z jej zabytkami:

- Kościołem z przełomu XIII i XIV wieku,

- malowniczo położoną zabytkową wieżą stojącą niopodal kościoła,

- Górą Czcibora, która według historyków była prawdopodobnie świadkiem bitwy między wojskami Mieszka I oraz jego brata Czcibora a wojskami saskimi dowodzonymi przez Margrabiego Marchii Wschodniej Hodona 24.04.972 r. w której Polacy odnieśli zwycięstwo.
[1]      «      39   |   40   |   41   |   42   |   43   |   44   |   45      »      [47]

Bursa Towarzystwa Salezjańskiego
ul. Ku Słońcu 124, 71-080 Szczecin 26 tel. 48-35-123, fax 485-48-84

mail: sekretariat@bursa-ts.szczecin.pl

 
 
Menu główne
Start
Wychowawcy
Sekretariat
Nabór
Wychowankowie
Statut
Regulaminy
Aktualności
Linki
Facebook
.
Kalendarium
Dni wyjazdowe
Wydarzenia ważne
Rady i ZWB
.
Samorząd
O samorządzie
Regulamin
.
Koła zainteresowań
Formacja
Sport
Turystyka
Kultura
.
Pedagog
Pedagog
Dla Wychowanków
Dla Rodziców
.
Archiwum
O Archiwum
.
KONSULTACJE
Matematyka
.
 Bursa Towarzystwa Salezjańskiego 2007