Bycie dobrym nie polega na tym, że nie popełnia się żadnego błędu: bycie dobrym polega na posiadaniu woli poprawy.

św. Jan Bosko
 
Cecyliada w Bursie Salezjańskiej w Szczecinie Ku Słońcu 124
23.11.2007 r.

 Cecyliada w Bursie Salezjańskiej w Szczecinie Ku Słońcu 124.

W dniu 22.11.2007 Kościół wspomina św. Cecylię patronkę muzyki liturgicznej. Tego dnia w Bursie Salezjańskiej przeżywaliśmy Dzień muzyki religijnej. W tym roku mieliśmy zaszczyt gościć grupę artystów. W auli wystąpił Kameralny chór Agniculi. Jest to zespół młodych amatorów muzyki sakralnej śpiewający na chwałę Jezusa Chrystusa.

Chór pełni również rolę Scholi Liturgicznej, której głównym celem jest zbliżenie wiernych do ołtarzaa - skąd płynie głos mediatora między Bogiem a ludzmi - przez dobry i poprawny śpiew liturgiczny, zwłaszcza przez chorał gregoriański.

Muzycy tak mówią o swoim miejscu w Kościele:
"Wierzymy, że zaczynając od pogłębiania świadomości liturgicznej, przyczyniamy się do poprawy jakości muzyki w naszych kosciołach, a tym samym sama liturgia stanie się piękniejsza. Swoją misję realizujemy poprzez oprawę muzyczną coniedzielnej Mszy św. w języku łacińskim. Organizujemy także koncert, konferencje, wykłady, warsztaty itp., zapraszając do współpracy wykonawców z całej Europy."

Podczas prawie godzinnego kancertuwychowankowie bursy mieli okazję poznać klasyczne utwory muzyki liturgicznej różnych epok i o zróżnicowanej stylistyce. Koncert był szczególny gdyż oprócz wspaniałej muzyki można było usłyszeć także ciekawostki dotyczące prezentowanych utworów oraz otrzymać płyty chóru odpowiadając na niełatwe pytania zadawane publiczności przez dyrygenta. Wychowankowie wykazali się dużą wiedzą i zaangażowaniem a każdy prezentowany utwór nagradzali brawami.

Następna okazja do spotkania z muzyką religijną już za rok.
Msza święta z udziałem scholi studenckiej
21.11.2007 r.
W ostatni poniedziałek cała wspólnota bursiana zgromadziła się na Mszy święte, której przewodniczył ks. Mariusz Wencławek. Przybył on, aby wraz z młodzieżą bursianą przeżywać Euharystię, która jest naszym wielkim skarbem....


Święto Odzyskania Niepoległości (11 listopada)
17.11.2007 r.

Święto Odzyskania Niepoległości (11 listopada)

Już przed samym Świętem Odzyskania Niepodległości zaczęto organizować różnego rodzaju prelekcje i odczyty związane z tym jakże ważnym świętem dla naszego narodu. W takim właśnie wydarzeniu przygotowującym do tego święta wzioł ks. Piotr z grupą chłopców z bursy. Udali się oni 8 listopada na prelekcje poświęconą w której prelegent starał się przedstawić motywy niepodległościowe w utworach Ignacego Krasickiego.
Poświęcenie ronda
16.11.2007 r.

Dnia 31.10.2007 r. nieopodal szkół salezjańskich i bursy, przy ul. Ku Słońcu w Szczecinie, odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie ronda oraz popiersia ks. Lucjana Gierosa. W uroczystości wziął udział Ks. Arcybiskup Metropolita Zygmunt Kamiński oraz przedstawiciele duchowieństwa.
Rock'n Roll w Bursie
10.11.2007 r.

obraz3 002_(800_x_600) (custom).jpg W środę 7.11.2007 roku w Kawiarence wystąpił związany z Bursą zespół "Steel". To młoda dobrze zapowiadająca się kapela grająca rocka.
Wybory do Młodzieżowej Rady Bursy.
07.11.2007 r.
W dniu 5.11.2007 r. odbyły się wybory do Młodzierzowej Rady naszej Bursy. Udział w głosowaniu wzieli wszyscy mieszkańcy naszej bursy. Wybierali spośród dwunastu kandydatów do rady bursy. Spośród wszystkich kandydatów zostało wybranych sześciu...


[1]      «      40   |   41   |   42   |   43   |   44   |   45   |   46      »      [47]

Bursa Towarzystwa Salezjańskiego
ul. Ku Słońcu 124, 71-080 Szczecin 26 tel. 48-35-123, fax 485-48-84

mail: sekretariat@bursa-ts.szczecin.pl

 
 
Menu główne
Start
Wychowawcy
Sekretariat
Nabór
Wychowankowie
Statut
Regulaminy
Aktualności
Linki
Facebook
.
Kalendarium
Dni wyjazdowe
Wydarzenia ważne
Rady i ZWB
.
Samorząd
O samorządzie
Regulamin
.
Koła zainteresowań
Formacja
Sport
Turystyka
Kultura
.
Pedagog
Pedagog
Dla Wychowanków
Dla Rodziców
.
Archiwum
O Archiwum
.
KONSULTACJE
Matematyka
.
 Bursa Towarzystwa Salezjańskiego 2007