Nie lękam się tego, co mogą mi zrobić ludzie, kiedy mówię prawdę. Boję się tego, co zrobiłby mi Bóg, gdybym skłamał.

św. Jan Bosko
 
Dzień Edukacji Narodowej w Bursie Salezjańskiej
19.10.2007 r.

Dzień Edukacji Narodowej w Bursie Salezjańskiej .

obraz 133 (medium).jpg Dnia pietnastego pażdźiernika odbyła się w naszej wspólnocie bursowej Święto Edukacji Narodowej. Była to okazja do podziękowania wszystkim wychowawcom za ich trud kształtowania młodego pokolenia na uczciwych obywateli i prawdziwych chrześcijan. Mszę świętą o godzinie dwudziestej odprawił ks. mgr Mariusz Słomiński, dyrektor bursy na ul. Ku Słońcu 124. Młodzież naszej bursy przygotowała czytania i odpowiednie komentarze do poszczególnych czytań. Po kazaniu nowi wychowankowie naszej bursy złożyli ślubowanie na ręce księdza dyrektora Mariusza Słomińskiego który przewodniczył Eucharystii. Po komunii świętej przedstawiciele młodzieży bursowej złożyli życzenia z okazji Święta Edukacji Narodowej wszystkim wychowawcom, którzy uczestniczyli we Mszy świętej. Msza święta zakończyła się uroczystym błogosławieństwem wszystkich, którzy zgromadzili się na Eucharystii.
Zawody siatkarskie w bursie salezjańskiej
10.10.2007 r.

Od dnia 09.10.2007 r. rozpoczęły się zawody siatkarskie w naszej bursie. Bierze w nich udział sześć drużyn, które zapisały się do udziału w zawodach.
Relikwie św. Dominika Savio w kaplicy
09.10.2007 r.

 W piątek i sobotę 28 i 29 września 2007 r. miało miejsce w naszej bursie wielkie i doniosłe wydarzenie duchowe. W tym dniu przybyły do kaplicy salezjańskiej przy ul. Ku Słońcu 124 relikwie św. Dominika Savio. Było to wielkie święto nie tylko dla młodzieży bursowej, ale także dla wszystkich tych którzy przychodzą do naszej kaplicy.
IV Spartakiada Szkół i Ośrodków Salezjańskich w Pile
02.10.2007 r.
W dniu 27 pażdziernika odbędzie sie IV Spartakiada Szkół i Ośrodków Salezjańskich w Pile. W tych zawodach sportowych i nasza bursa będzie brała udział wystawiając swoich zawodników.


Pierwszy obóz integracyjny 2007/2008
28.09.2007 r.

5.2.jpg Dziewietnasty i dwudziesty września br. zaznaczył się ważnym wydarzeniem turystycznym dla naszej bursy. W środę pod opieką wychowawcy p. Pawła Sobisia grupa 20 uczestników ruszyła do Podgrodzia na obóz integracyjny.
Zakończenie roku w bursie
21.06.2007 r.

W czwartek 21 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w naszej bursie. Program, który był bardzo bogaty msza-s.jpg w wydarzenia, koordynowała p. Jola. Całość przygotowana była w plenerze, ale wychowanków, kadrę i zaproszonych rodziców przegonił deszcz. Wszyscy zasiedli w kręgu w stołówce. Wychowawcy podsumowali pracę grup i wręczyli nagrody. Także osiągnięcia sportowe znalazły swój finał w postaci pucharów i dyplomów. Był czas na chwile radości, gdy zabrzmiało "Echo Bursy". Wychowankowie podziękowali też dyrekcji i wychowawcom za cały rok pracy wychowawczej. Odbyło się również pożegnanie wicedyrektora, ks. Tomasza Kościelnego, który dzień wcześniej objął prowadzenie Ośrodka Wychowawczego w Trzcińcu.

 
[1]      «      41   |   42   |   43   |   44   |   45   |   46   |   47      »      [47]

Bursa Towarzystwa Salezjańskiego
ul. Ku Słońcu 124, 71-080 Szczecin 26 tel. 48-35-123, fax 485-48-84

mail: sekretariat@bursa-ts.szczecin.pl

 
 
Menu główne
Start
Wychowawcy
Sekretariat
Nabór
Wychowankowie
Statut
Regulaminy
Aktualności
Linki
Facebook
.
Kalendarium
Dni wyjazdowe
Wydarzenia ważne
Rady i ZWB
.
Samorząd
O samorządzie
Regulamin
.
Koła zainteresowań
Formacja
Sport
Turystyka
Kultura
.
Pedagog
Pedagog
Dla Wychowanków
Dla Rodziców
.
Archiwum
O Archiwum
.
KONSULTACJE
Matematyka
.
 Bursa Towarzystwa Salezjańskiego 2007