Wiedza bez sumienia jest ruiną duszy.

św. Jan Bosko
 
Ostatnie wydarzenia turystyczne
14.05.2007 r.

29 maja p. Dorota z kołem turystycznym wybrała się na wycieczkę na "Wieżę Bismarcka". Wieżę tę zbudowali Niemcywycieczka 29 v 032s.jpg w latach 1913-1921 na wzgórzu Dąbie w dzielnicy Gocław. Mierząca ok. 25 m wysokości wieża jest najdroższą z wież, jakie Niemcy postawili na cześć "żelaznego kanclerza" - koszt budowy wyniósł ok. 200 tys. marek. W wycieczce wzięło udział 5 wychowanków Bursy.

 

CO NAS CZEKA:

- w czerwcu: Rajd Pieszy po Lasku Arkońskim


W dniach od 14 do 15 kwietnia ks. Tomasz zorganizował dla chętnych biwak w Podgrodziu. Udział wzięło kilkubiwak-c.jpg wychowanków bursy, którzy chcieli spędzić trochę czasu na łonie przyrody wśród budzącego się na wiosnę życia. Był czas na sport, grillowanie, trochę pracy, a także wyprawy nad Zalew o wschodzie i zachodzie słońca.

 

8 maja koło turystyczne zorganizowało wycieczkę do starej fabryki w Policach. Wybraliśmy sie dwoma busami, którymi kierowali ks. Tomasz i dk. Daniel. Zwiedzilismy muzeum, a następnie wraz z przewodnikiem ze stowarzyszenia "Skarb"w muzealnym bunkrze-s.jpg.jpg udaliśmy się na kilkugodzinne zwiedzanie terenów dawnej "Hydrierwerke Politz". W programie było zejście do podziemi, zwiedzanie dawnych hal fabrycznych, silosów, w których gromadzono benzynę syntetyczną itp. Choć pogoda była deszczowa, wyprawę należy zaliczyć do udanych, bo historia fajnie opowiedziana zawsze jest fascynująca. Udział w wyprawie wzięło 19 osób, a całość koordynowała p. Dorota Wieteska, opiekun koła.

Bursa Towarzystwa Salezjańskiego
ul. Ku Słońcu 124, 71-080 Szczecin 26 tel. 48-35-123, fax 485-48-84

mail: sekretariat@bursa-ts.szczecin.pl

 
 
Menu główne
Start
Wychowawcy
Sekretariat
Nabór
Wychowankowie
Statut
Regulaminy
Aktualności
Linki
Facebook
.
Kalendarium
Dni wyjazdowe
Wydarzenia ważne
Rady i ZWB
.
Samorząd
O samorządzie
Regulamin
.
Koła zainteresowań
Formacja
Sport
Turystyka
Kultura
.
Pedagog
Pedagog
Dla Wychowanków
Dla Rodziców
.
Archiwum
O Archiwum
.
KONSULTACJE
Matematyka
.
 Bursa Towarzystwa Salezjańskiego 2007