Jeżeli wy kochacie to, co kocha młodzież, to młodzież będzie kochać to, co wy kochacie.

św. Jan Bosko
 
Co się dzieje w stanicy
30.05.2007 r.

stanica-c.jpg Nasze drużyny ZHR, a często i poszczególne grupy z Bursy, chętnie korzystają z ośrodka szkoleniowego Naczelnictwa ZHR „Kresowa Stanica” w Podgrodziu k. Nowego Warpna nad Zalewem Szczecińskim.

Bliższe informacje o stanicy: www.zhr.pl/ozpm/viewpage.php?page_id=11

Grafik wydarzeń w stanicy – poniżej.

 


Grafik wydarzeń w stanicy:

* odbędzie się:  

 

- 12-13 I - biwak 15 SDW "Arbor"  - x. hm. T. Kościelny 

 

* odbyło się:

- Sylwester w stanicy odbył się z zachowaniem wieloletniej juz tradycji. O godz. 23.30 ks. Tomasz odprawił Mszę św. dla mieszkańców Podgrodzia, po czym wszyscy udali się do portu na tradycyjne fajerwerki 

- w dniach od 27 XII do 1 I w stanicy gościła grupa wychowanków SOW Trzciniec pod opieką wychowawców. Był czas na jazdę konno, liny a także paintball wraz z 8 SDH ze Szczecina

- od 5 do 7 października w ośrodku gościła 44 SDH "Mury" wraz z byłymi harcerzami oraz rodzicami. Był to biwak 20-lecia drużyny, organizowali go Łukasz Chmiel, Rafał Rak i Kuba Cicio

- Ostatni wrześniowy weekend w stanicy wypełniły: biwak Ośrodka Wychowawczego z Trzcińca pod wodzą ks. Tomasza oraz biwak zuchów z 15 SGZ "Granum", prowadzony przez Adriana Waliczka. Trzciniec przebywał w stanicy od piątku 28 IX do niedzieli 30 IX. Bardzo bogaty był zwłaszcza program sobotni: konie, mecz w ośrodku w Trzebieży, rejs po Odrze oraz wizyta w strażnicy SG w Karsznie. Także zuchy miały swoje - równie ciekawe - zajęcia.

- w dniach od 19 do 20 września w "Kresowej Stanicy" przebywał biwak integracyjny bursy salezjańskiej ze Szczecina

- 18 września na integracyjną wycieczkę do stanicy przybyli uczniowie z salezjańskich szkół stolarskich ze Szczecina. Wycieczkę zorganizował ks. Wojtek Pettke

- od 7 do 9 września w ośrodku bawiła świetlica środowiskowa ze Szczecina pod opieką p. Agnieszki Melnik

-W dniach 30.08-1.09 w "Kresowej Stanicy"odbyło się inauguracyjne spotkanie zespołu Bolec uOrkiestra z Polic, potocznie zwanego Skaut-Band. W warsztato-próbe udział brali członkowie drużyn z polickiego środowiska ZHR.

W dniach od 13 do 14 sierpnia trwały w stanicy prace porządkowe. Między innymi zwieziono sprzęt po obozach.

Sierpień został zainaugurowany kolejnym biwakiem Ośrodka Wychowawczego z Trzcińca. Biwak odbył się w dniach od 7 do 10 VIII.

Z kolei od 15 do 19 lipca w ośrodku wypoczywała młodzież z Trzcińca - pod kierunkiem nowego dyrektora, ks. Tomasza Kościelnego.

Zaraz potem, od 4 do 8 lipca w stanicy biwakowały zuchy i zuchny z Polic wraz ze swymi zuchmistrzami i zuchmistrzyniami. Organizatorem wyjazdu był Leszek Maśniak.

W dniach od 2 do 4 lipca w stanicy gościła 13 SDH "Fagus". Drużyna wspólnie z 15 SDW "Arbor" podsumowała wyjazd na Rajd szlakami Żołnierzy mjra "Łupaszki".

Na zakończenie roku szkolnego na biwaku w stanicy 23-24 czerwca spotkali się wychowawcy z Bursy, Świetlicy Środowiskowej i Domu Dziecka ze Szczecina - Ku Słońcu. Wychowawcy przypłynęli żaglówką "Don Bosco". Kiedy większość wychowawców wyjechała, w niedzielę do stanicy dotarła jednodniowa wycieczka wychowanków Domu Dziecka. Więcej informacji w dziale "Turystyka".

sygnalizacja-s.jpg W dniach od 8-10 czerwca w stanicy odbył się biwak 15 SDW "Arbor" i 13 SDH "Fagus". Biwak zorganizował ks. Tomasz w ramach przygotowań drużyn do wyjazdu na Rajd śladami mjra "Łupaszki". Dopisała pogoda, więc oprócz zajęć typowo harcerskich (sygnalizacja, terenoznawstwo, liny) był czas na popluskanie w Zalewie Szczecińskim.

Na zdjęciu: sygnalizacja chorągiewkami przy użyciu alfabetu Morse'a

 

W dniach od 25-27 V "Kresowa Stanica" gościła biwak Szczepu "Watra" ZHR,biwak_8-s.jpg którego organizatorem był Jarosław Zamorski. Szczep ten działa przy parafii M.B. Różańcowej na Gumieńcach - na terenie tej parafii leży nasza Bursa.

Wędrownicy z 15 SDW "Arbor" pełnili różne służby podczas biwaku. Między innymi przygotowali dla rodziców z KPH tor przeszkód: liny, strzelanie, marsz.

 

zuchy-s.jpg Weekend od 11 do 13 V zdominował biwak salezjańskiej świetlicy środowiskowej, który zorganizowała p. Agnieszka Melnik.

Jednocześnie w stanicy gościła gromada zuchów, która działa przy naszej Szkole Podstawowej: 15 Szczecińska Gromada Zuchów "Granum". Biwak zuchów prowadził drużynowy Adrian Waliczek.

Bursa Towarzystwa Salezjańskiego
ul. Ku Słońcu 124, 71-080 Szczecin 26 tel. 48-35-123, fax 485-48-84

mail: sekretariat@bursa-ts.szczecin.pl

 
 
Menu główne
Start
Wychowawcy
Sekretariat
Nabór
Wychowankowie
Statut
Regulaminy
Aktualności
Linki
Facebook
.
Kalendarium
Dni wyjazdowe
Wydarzenia ważne
Rady i ZWB
.
Samorząd
O samorządzie
Regulamin
.
Koła zainteresowań
Formacja
Sport
Turystyka
Kultura
.
Pedagog
Pedagog
Dla Wychowanków
Dla Rodziców
.
Archiwum
O Archiwum
.
KONSULTACJE
Matematyka
.
 Bursa Towarzystwa Salezjańskiego 2007