Wiedza bez sumienia jest ruiną duszy.

św. Jan Bosko
 
WYCHOWANKOWIE

Wychowankowie Bursy są podzieleni wg szkół i zainteresowań na 6 grup, każda liczy do 30 osób.

Grupa I (parter)

komputery-s.jpg - uczniowie klas pierwszych liceów i kilku szczecińskich techników. Popularne "pierwszaki" czują się jednak w Bursie dobrze, gdyż nie ma u nas zjawiska "kocenia". Powoli wchodzą w obowiązki szkolne i przystosowują się do życia w zorganizowanej społeczności, jaką jest nasza placówka.

Grupa II (parter)

- w większości uczniowie gimnazjów, w tym wielu sportowców trenujących w „Pogoni” i w „Salosie”. Nie jest łatwo w wieku 13 czy 14 lat opuścić dom rodzinny i zamieszkać w dużym mieście. Chłopcy jednak dzielnie uczą się i trenują, jak przystało na sportowców. zima-s.jpg

Grupa III (I piętro)

kacper-s.jpg - jest najbardziej zróżnicowana. Stanowią ją uczniowie klas drugich i trzecich techników oraz uczniowie klas drugich liceów. To już nie "pierwszaki", więc czują się w Bursie pewnie. Nie mają jeszcze na głowie matury, więc myślą, że nauka nie jest taka ważna. Sporo czasu zajmują im różne psoty i figle, ale to już uroki wieku młodzieńczego...

Grupa IV (I piętro) w samochodzie-s.jpg

- to uczniowie stolarskich szkół salezjańskich – technikum i ZSZ. Wszystko mają na miejscu: szkołę, warsztaty i bursę. Często też wychowankowie z tej grupy pozostają w bursie podczas weekendów, biorąc udział w różnych wycieczkach i innych propozycjach programowych.


Grupa V (II piętro)

michal-s.jpg - maturzyści ponadgimnazjalnych szkół Szczecina. Grupa, która zaczyna poważnie traktować naukę, ma więc do dyspozycji większe możliwości: dłuższa nauka w nocy, większa pomoc typu korepetycje itp. Skupieni na nauce często nie zauważają, że nadchodzi koniec roku, matura i czas opuszczenia gościnnych progów Bursy. Zaglądają tu jednak później chętnie już jako studenci.


Grupa VI (II piętro)

Grupę VI tworzą chłopcy, którzy oprócz pobierania nauki w liceach i technikach Szczecina, uprawiają różnorodne dyscypliny sportowe. Są to przede wszystkim piłkarze „Pogoni”, „Salosu”, „Mierzyna” czy „Hutnika”, ale i lekkoatleci, koszykarze, chłopcy uprawiający sztuki walki. Oddziaływania wychowawcze w grupie nakierowane są głównie na wdrażanie młodzieży do umiejętnego gospodarowania czasem, a więc rozdysponowanie go pomiędzy nauką a treningi. Stały kontakt z trenerami i wychowawcami szkolnymi znacznie ten proces ułatwia.

Bursa Towarzystwa Salezjańskiego
ul. Ku Słońcu 124, 71-080 Szczecin 26 tel. 48-35-123, fax 485-48-84

mail: sekretariat@bursa-ts.szczecin.pl

 
 
Menu główne
Start
Wychowawcy
Sekretariat
Nabór
Wychowankowie
Statut
Regulaminy
Aktualności
Linki
Facebook
.
Kalendarium
Dni wyjazdowe
Wydarzenia ważne
Rady i ZWB
.
Samorząd
O samorządzie
Regulamin
.
Koła zainteresowań
Formacja
Sport
Turystyka
Kultura
.
Pedagog
Pedagog
Dla Wychowanków
Dla Rodziców
.
Archiwum
O Archiwum
.
KONSULTACJE
Matematyka
.
 Bursa Towarzystwa Salezjańskiego 2007